WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Wykład prof. Dariusza Nawrota "Sosnowieckie Drogi do Niepodległości"
Michał Kusiak 20.06.2018
17 czerwca 2018 r. w Zagłębiowskiej Mediatece odbył się wykład pt. "Sosnowieckie Drogi do Niepodległości" który wygłosił prod. dr hab Dariusz Nawrot Dyrektor Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia FdZD
Michał Kusiak 10.06.2018
Zawiadomienie
Najbliższe Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia FdZD odbędzie się 24 czerwca 2018 r. w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych.

I termin 17:00
II termin 17:15
cały artykuł 0 odpowiedzi
Plenerowy wykład „Re(…)Witalizacja Sosnowca”
Michał Kusiak 06.06.2018
Instytut Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza na plenerowy wykład popularnonaukowy dr hab. Roberta Krzysztofika zatytułowany: „Re(…)Witalizacja Sosnowca”

Wykład w czterech, kilkunastominutowych odsłonach połączony będzie ze spacerem (ok. 1,5 km) wokół terenu dawnej KWK Sosnowiec w Sielcu. Ten interesujący geograficznie teren jest pretekstem do prezentacji faktów związanych z wyjątkowością ścieżki rozwoju Sosnowca w ostatnich 30 latach oraz wyjaśnienia istoty często unikalnych w skali Polski form zagospodarowania przestrzeni miejskiej.

Pierwsza część wykładu odbędzie się w sąsiedztwie Centrum Sportowego Ściana Wspinaczkowego Poziom 450 przy ul. Narutowicza o godz. 11.00 w niedzielę 10 czerwca 2018 r. Tam też – po przejściu planowanej trasy – będzie miała miejsce jego ostatnia, czwarta odsłona. Cała impreza potrwa około 1,5 godz.
Spotkanie odbędzie się tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych (brak opadów). Potwierdzenie faktu spotkania znajdziecie Państwo na stronie: https://pl-pl.facebook.com/InstytutZaglebiaDabrowskiego/ 2-3 dni przed datą spotkania.

Nie ma ograniczeń wiekowych i sprawnościowych. Spotkanie jest bezpłatne. Przyjazd i ubezpieczenie we własnym zakresie.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Koncert muzyki wokalnej "Na skrzydłach miłości"
Michał Kusiak 06.06.2018
10 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się koncert muzyki wokalnej pt. „Na skrzydłach miłości”. Zaśpiewa dla nas sopranistka, Magdalena Hudzieczek-Cieślar – pochodząca z Ustronia polska śpiewaczka, wykładowca akademicki, nauczycielka, dziennikarka i animatorka kultury. Artystce akompaniować będzie Anastazja Wilczkowska. Koncert potrwa ok. 1 godziny. Koncert jest dotowany przez Miasto Sosnowiec w ramach cyklu Muzyka u Dietla.

Link do wydarzenia
cały artykuł 0 odpowiedzi
Nitowana wieża ciśnień w Grodźcu
Michał Kusiak 21.05.2018


Zapraszamy do wsparcia projektu. Celem projektu jest zebranie brakujących funduszy do wydania ilustrowanej broszury dla mieszkańców Będzina. Broszura zatytułowana będzie „Grodziecka wieża ciśnień - przebudzenie z niemocy” z okładką tytułowa jak poniżej.
Link do strony www.polakpotrafi.pl

Więcej informacji o wieży na stronach Klubu Zagłębiowskiego.

Grodziecka wieża ciśnień
115 lat grodzieckiej wieży ciśnień
cały artykuł 0 odpowiedzi
Jarmark u Schoenów
Michał Kusiak 15.05.2018
Zapraszamy serdecznie na Pierwszy Jarmark u Schoenów.
Już w najbliższą sobotę 19 maja od godziny 15:00 do 19:00 w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, ul. Chemiczna 12, Sosnowiec.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Historia Zagłębia Dąbrowskiego dla najmłodszych w Muzeum w Sosnowcu
Michał Kusiak 14.05.2018
O poczuciu przynależności, przywiązaniu do swojego regionu, najbardziej znanych zabytków i zakątków Zagłębia Dąbrowskiego będą rozmawiały dzieci z sosnowieckich przedszkoli podczas organizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 3 w Sosnowcu pierwszej edycji konkursu wiedzy o Zagłębiu Dąbrowskim. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, iż spotkanie odbędzie się 29 maja w Miejskim Muzeum Pałacu Schoena, który bezwzględnie jest wizytówką Sosnowca. Jak mówi pomysłodawczyni spotkania pani Katarzyna Kantorysińska: konkurs ma za zadanie kształtować u dzieci świadomość regionalną, wiedzę na temat historii regionu oraz dziedzictwa kulturowego. Dzięki wspólnej zabawie, zagadkom i różnorodnym zadaniom uda nam się wspólnie zgromadzić ogromną wiedzę na temat Zagłębia Dąbrowskiego ale także stworzyć nową tradycję wspólnych corocznych spotkań.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka