WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Ratujmy tramwaje!
FdZD 30.11.2008
Trwa akcja zbierania podpisów przeciwko planom likwidacji linii tramwajowych nr 24 i 27 w Zagłębiu. Akcja jest organizowana przez grupę miłośników tego środku transportu, a można ją wesprzeć podpisując się pod apelem na stronie http://www.ratujmytramwaje.pl. W chwili obecnej inicjatywę poparło prawie 3000 osób.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Zagłębie mówi jednym głosem: jesteśmy za Kiepurą
FdZD 25.11.2008
W dniu dzisiejszym w biurze poselskim Jarosława Pięty przy ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu, nastąpiło podpisanie listu otwartego do Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego popierającego kandydaturę Jana Kiepury jako patrona lotniska. Wśród podpisujących znaleźli się samorządowcy i parlamentarzyści z Zagłębia Dąbrowskiego. List podpisał również Dariusz Jurek - prezes naszego stowarzyszenia.

Z inicjatywy prezydenta Zawiercia obecni podpisali jednocześnie list popierający budowę linii kolejowych łączących Katowice z portem lotniczym, której trasa przebiegałaby przez obszar naszego regionu. Jest to również inicjatywa godna poparcia, co zasygnalizowaliśmy już w publikacji na naszej stronie.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Kiepura patronem lotniska - rzecz całkiem realna
FdZD 20.11.2008
Niezwykle nas cieszy, że kandydatura Jana Kiepury na patrona lotniska w Pyrzowicach zyskuje co raz szersze poparcie. Pierwszą osobą, która poruszyła ten temat był wójt Ożarowic. Pomysł co jakiś czas był odświeżany w serwisie sosnowiecfakty.pl, a w ostatnich dniach został upubliczniony na łamach naszej witryny. Dwa dni po naszej publikacji, w prasie można było przeczytać
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za możliwość wzięcia udziału w imprezie.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Kolej na Pyrzowice !
FdZD 15.11.2008
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego z dużym zainteresowaniem zapoznało się z koncepcją budowy linii kolejowej łączącej stolicę województwa, Katowice z portem lotniczym w Pyrzowicach.

Wyrażamy duże zadowolenie, że w koncepcji tej linia kolejowa do lotniska ma przebiegać przez obszar Zagłębia Dąbrowskiego. Jesteśmy stowarzyszeniem regionalnym i z oczywistych względów popieramy i będziemy popierać wszelkie inicjatywy zmierzające do rozwoju naszego regionu, a których tu z różnych względów bardzo brakuje.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach
FdZD 12.11.2008
Po raz pierwszy lotnisko w Pyrzowicach zostało udostępnione do ruchu pasażerskiego w 1966 roku. Od tego czasu port lotniczy wiele się zmienił, co ma związek z rozwojem transportu lotniczego. Od 2007 roku kiedy został oddany do użytku nowy terminal pasażerski, odprawionych rocznie może być do 3,6 miliona pasażerów, a sam obiekt ulega dalszej rozbudowie. Planowana jest rozbudowa m.in. trzeciego terminalu pasażerskiego oraz nowej drogi startowej.
cały artykuł 7 odpowiedzi
Zagłębiowska kinematografia
FdZD 11.11.2008
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Grzegorza Kazibudzkiego i Wojciecha Pudło, który dotyczy zagłębiowskiej kinematografii. Można poznać osoby związane z filmem, których życie i twórczość była związana z naszym regionem, a także produkcje, które były kręcone w miejscowościach Zagłębia. Oczywiście sama lista nie jest zbiorem zamkniętym i będzie aktualizowana w miarę pojawiania się nowych informacji.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka